Zdenerwowana kobieta
Miłość

Co nas denerwuje w mężczyznach? 5 cech i zachowań, których nie tolerują kobiety

Rzucanie ubrań gdzie popadnie, zostawianie skarpetek w miejscu, gdzie się je ściągnęło i codzienne oglądanie meczów piłkarskich to tylko jedne z wielu wad mężczyzn, nad którymi mądra kobieta potrafi popracować. Są jednak zachowania, których nie da się tolerować. A więc: co nas denerwuje w mężczyznach?

  1. Brak szacunku do kobiet
  2. Samcze podejmowanie decyzji
  3. Lekceważenie problemów
  4. Agresywne zachowanie
  5. Oglądanie się za innymi kobietami

1. Brak szacunku do kobiet

Mogłoby się wydawać, że to absurd – w końcu skoro mężczyzna decyduje się związać z kobietą, to automatycznie można wysnuć wniosek, że ją szanuje i akceptuje. Niestety, nie do końca tak to działa. Często mężczyznami kierują inne pobudki – atrakcyjność kobiety, podzielanie tej samej pasji czy po prostu wizja drugiej osoby, która posprząta i ugotuje. Co więcej – zrobi to całkowicie za darmo. Jak więc poznać, że mężczyzna nie ma szacunku dla płci przeciwnej?

Jest to widoczne w codziennym zachowaniu. Nie chodzi wyłącznie o otwieranie drzwi czy przepuszczanie kobiet. Obserwuj, jak Twój facet się zachowuje, gdy poprosisz go o pomoc w typowo „kobiecych” obowiązkach – oburzy się, że on nie jest od mycia okien, a zrobi to siedząc na kanapie i „skacząc” po kanałach telewizyjnych? A może po prostu Cię wyśmieje? Co w sytuacji, gdy mówisz mu o swoich małych sukcesach? Lekceważy Twoją pracę czy może docenia każde drobne osiągnięcie?

pokrewne:  Jak zakończyć toksyczny związek?

Zwróć też uwagę, jak zachowuje się w stosunku do swojej matki, innych kobiet. Jak o nich mówi? – jeśli z jego ust słyszysz wyłącznie „dupa” i „laska”, nie miej złudzeń co do tego, jak traktuje płeć piękną…

2. Samcze podejmowanie decyzji

Jeśli facet umówi się z kolegami i zapomni Ci o tym powiedzieć, nie denerwuj się – oni już tak mają. Jeśli spotka się ze swoją mamą i obieca jej, że pojawicie się w niedzielę na obiedzie – to też nic strasznego. Pewnie sama spontanicznie umawiasz spotkanie i dopiero po fakcie zastanawiasz się, czy partnerowi będzie to odpowiadać.

Jednak nie ma nic bardziej denerwującego, niż „samcze” podejmowanie decyzji we wszystkich kwestiach. Tych, gdzie, z kim i kiedy będziecie się spotykać. Jakie meble kupicie. Do jakiej restauracji pójdziecie. Gdy w żadnym aspekcie mężczyzna nie bierze pod uwagę Twojego zdania, oznacza to, że go nie szanuje – nie jesteś dla niego równym partnerem. A takich zachowań nie można tolerować.

3. Lekceważenie problemów

Wielu mężczyzn posiada lekceważące podejście do otaczającej ich rzeczywistości. Kierują się zasadą „co ma być, to będzie”. A Ty dwoisz się i troisz, żeby zorganizować Wam wakacje marzeń, szukasz w internecie informacji dotyczących lodówek, żeby nie zakupić trefnego sprzętu itp. Choć to jeszcze jest do „przełknięcia”.

pokrewne:  Czy będąc singlem można być szczęśliwym?

Gorzej, jeśli facet lekceważy problemy dotyczące Waszego związku. Weź pod uwagę, że oni nie potrafią MÓWIĆ o uczuciach. Ale SŁUCHAĆ, jeśli tylko chcą, umieją. Dlatego jeśli mężczyzna nawet Cię nie słucha i swoim zachowaniem nie pozwala zauważyć, że cokolwiek się zmienia, nie pozwól na takie traktowanie.

4. Agresywne zachowanie

Mężczyźni, o wiele częściej niż kobiety, wykazują agresywne zachowanie. I nie chodzi tu o to, że pobije się z innym facetem w Twojej obronie lub zacznie przeklinać w samochodzie, bo inny kierowca zajedzie mu drogę. Mowa tu o agresji, zarówno słownej, jak i fizycznej, skierowanej do Ciebie lub do osób z Waszego najbliższego otoczenia.

Nad tym da się oczywiście pracować. Ale nie samodzielnie, lecz ze specjalistą. Jeśli on tego odmawia, a Ty panicznie boisz się za każdym razem, gdy podniesie głos, powinnaś zastanowić się nad zakończeniem związku.

5. Oglądanie się za innymi kobietami

Jeśli Twój partner raz czy dwa obejrzy się za inną, atrakcyjną kobietą, nie jest to jeszcze powód do scen zazdrości. Przyznaj – sama przyglądasz się przystojnym mężczyznom, prawda? Uważaj natomiast, jeśli taka sytuacja powtarza się za każdym razem, gdy razem gdzieś idziecie. Zwróć uwagę na to, czy nie flirtuje z napotkanymi kobietami – w sklepie, parku, restauracji. Jeśli podczas randki masz wrażenie, jakby miał ochotę zaraz kogoś poderwać, przemyśl jeszcze raz, czy na pewno jesteście dla siebie stworzeni.

pokrewne:  Szczoteczka elektryczna, soniczna, a może tradycyjna? Którą szczoteczkę do zębów wybrać?

brak komentarzy

    dodaj komentarz