Mężczyzna obserwuje gwiazdy

Jak dotrzeć do introwertyka?

Dotarcie do introwertyka może być trudniejsze niż Ci się wydaje, ale nie jest zupełnie niewykonalne. Warto skupić się tu na charakterystycznych postawach i przede wszystkim na chęci poznania takiej osoby. Bo tak naprawdę bez tego ostatniego nie będzie ani przyjaźni, ani miłości. To jak, chcesz dowiedzieć się więcej o introwertyku?

Introwertyk czyli kto?

Introwertyka można by było opisać bardzo krótko, przyklejając łatkę osoby zamkniętej w sobie. Tak naprawdę introwertyk jest po prostu bardziej skryty i ma bogatsze życie wewnętrzne. Taka osoba przeżywa wszystko „w środku”, nie potrzebuje ciągłych bodźców, by dobrze się bawić i odprężyć. Tak jak ekstrawertykowi do szczęścia potrzeba szalonej jazdy rollercoasterem tak introwertykowi wystarczy obserwowanie gwiazd lub chmur.

Czy oznacza to jednak, że introwertyk nigdy nie pójdzie na imprezę i nie zabawi się w gronie znajomych? Oczywiście, że nie. Osoba bardziej skryta wyjdzie z przyjaciółmi, ale nie za często, gdyż prawdopodobnie cotygodniowe balangi zaczną ją szybko męczyć.

pokrewne:  Czym jest ikigai czyli szczęście płynące z bycia zajętym

Jak rozkochać introwertyka?

Introwertyk na pewno nie chciałby nigdy w życiu poczuć się osaczony. Jeśli będziesz się narzucać, na pewno odbierze to jako atak na swoją prywatność. I tu dochodzimy do podstawowej kwestii jaką są potrzeby introwertyka.

Kiedy pokażesz, że szanujesz jego przestrzeń, jego czas i hobby na pewno zdobędziesz jego zaufanie. Powtarzam zaufanie, które jest pierwszym krokiem do zawarcia przyjaźni. A Tobie przecież zależy na rozkochaniu introwertyka. Dla takiej osoby bardzo ważne jest tak zwane „nadawanie na tej samej fali” – tylko tu uwaga – jeśli zrobisz coś na siłę, introwertyk natychmiast wyczuje podstęp. Przygotuj się na to, że introwertyk nie mówi o swoich uczuciach zbyt często, a najgorsze co możesz zrobić dzwoniąc do niego jest zadanie mu pytania, dlaczego nic nie mówi i czy ma coś ciekawego do powiedzenia. Będzie chciał, to sam powie.

Jak rozmawiać z introwertykiem?

Wiesz już, że nie możesz robić niczego na siłę i to działa także w rozmowie. Milczenie nie jest dla introwertyka niezręczne, jeśli się z Tobą spotkał to możecie nawet pomilczeć. Jeśli już introwertyk coś zacznie mówić – nie przerywaj, tylko słuchaj i na koniec dodaj swoje zdanie (lub zgódź się z introwertykiem). Najlepiej w ogóle przygotować introwertyka na swój ewentualny telefon. Jeśli zrobisz to nieoczekiwanie, możesz wpędzić go w zakłopotanie, a tego przecież nie chcesz. I jeszcze kolejna sprawa. Nigdy nie staraj się „nawracać” introwertyka – zaakceptuj go takim jaki jest.

pokrewne:  Co nas denerwuje w mężczyznach? 5 cech i zachowań, których nie tolerują kobiety

Jak postępować z introwertykiem?

Przede wszystkim introwertykowi należałoby dać sporo życiowej przestrzeni. Również zmuszaniem niczego nie osiągniesz. Pozwól zatem, by introwertyk zebrał myśli, by „przetrawił” nurtujące go problemy i wątpliwości. To, że wczoraj rozmawialiście kilka godzin nie oznacza, że dzisiaj też tak będzie. Jeśli okażesz introwertykowi pełną akceptację, na pewno zaprocentuje to w przyszłości.

Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić na spotkaniu z introwertykiem jest postawienie go w sytuacji zaskoczenia. Nie spodziewaj się zatem wszelkich przejawów spontaniczności, niech po prostu dzieje się swoim torem. Przymuszanie, zasypywanie pytaniami, stawianie „pod murem” odniosą tylko odwrotny skutek – introwertyk ucieknie gdzie pieprz rośnie lub zamknie się wewnętrznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *