Mężczyzna obserwuje gwiazdy
Lifestyle Miłość

Jak dotrzeć do introwertyka?

Dotarcie do introwertyka może być trudniejsze niż Ci się wydaje, ale nie jest zupełnie niewykonalne. Warto skupić się tu na charakterystycznych postawach i przede wszystkim na chęci poznania takiej osoby. Bo tak naprawdę bez tego ostatniego nie będzie ani przyjaźni, ani miłości. To jak, chcesz dowiedzieć się więcej o introwertyku?

Introwertyk czyli kto?

Introwertyka można by było opisać bardzo krótko, przyklejając łatkę osoby zamkniętej w sobie. Tak naprawdę introwertyk jest po prostu bardziej skryty i ma bogatsze życie wewnętrzne. Taka osoba przeżywa wszystko „w środku”, nie potrzebuje ciągłych bodźców, by dobrze się bawić i odprężyć. Tak jak ekstrawertykowi do szczęścia potrzeba szalonej jazdy rollercoasterem tak introwertykowi wystarczy obserwowanie gwiazd lub chmur.

Czy oznacza to jednak, że introwertyk nigdy nie pójdzie na imprezę i nie zabawi się w gronie znajomych? Oczywiście, że nie. Osoba bardziej skryta wyjdzie z przyjaciółmi, ale nie za często, gdyż prawdopodobnie cotygodniowe balangi zaczną ją szybko męczyć.

pokrewne:  Numerologia dla par – sprawdź, z kim stworzysz idealny związek

Jak rozkochać introwertyka?

Introwertyk na pewno nie chciałby nigdy w życiu poczuć się osaczony. Jeśli będziesz się narzucać, na pewno odbierze to jako atak na swoją prywatność. I tu dochodzimy do podstawowej kwestii jaką są potrzeby introwertyka.

Kiedy pokażesz, że szanujesz jego przestrzeń, jego czas i hobby na pewno zdobędziesz jego zaufanie. Powtarzam zaufanie, które jest pierwszym krokiem do zawarcia przyjaźni. A Tobie przecież zależy na rozkochaniu introwertyka. Dla takiej osoby bardzo ważne jest tak zwane „nadawanie na tej samej fali” – tylko tu uwaga – jeśli zrobisz coś na siłę, introwertyk natychmiast wyczuje podstęp. Przygotuj się na to, że introwertyk nie mówi o swoich uczuciach zbyt często, a najgorsze co możesz zrobić dzwoniąc do niego jest zadanie mu pytania, dlaczego nic nie mówi i czy ma coś ciekawego do powiedzenia. Będzie chciał, to sam powie.

Jak rozmawiać z introwertykiem?

Wiesz już, że nie możesz robić niczego na siłę i to działa także w rozmowie. Milczenie nie jest dla introwertyka niezręczne, jeśli się z Tobą spotkał to możecie nawet pomilczeć. Jeśli już introwertyk coś zacznie mówić – nie przerywaj, tylko słuchaj i na koniec dodaj swoje zdanie (lub zgódź się z introwertykiem). Najlepiej w ogóle przygotować introwertyka na swój ewentualny telefon. Jeśli zrobisz to nieoczekiwanie, możesz wpędzić go w zakłopotanie, a tego przecież nie chcesz. I jeszcze kolejna sprawa. Nigdy nie staraj się „nawracać” introwertyka – zaakceptuj go takim jaki jest.

pokrewne:  Po czym poznać, że on cię zdradza? 5 zachowań wskazujących na zdradę partnera

Jak postępować z introwertykiem?

Przede wszystkim introwertykowi należałoby dać sporo życiowej przestrzeni. Również zmuszaniem niczego nie osiągniesz. Pozwól zatem, by introwertyk zebrał myśli, by „przetrawił” nurtujące go problemy i wątpliwości. To, że wczoraj rozmawialiście kilka godzin nie oznacza, że dzisiaj też tak będzie. Jeśli okażesz introwertykowi pełną akceptację, na pewno zaprocentuje to w przyszłości.

Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić na spotkaniu z introwertykiem jest postawienie go w sytuacji zaskoczenia. Nie spodziewaj się zatem wszelkich przejawów spontaniczności, niech po prostu dzieje się swoim torem. Przymuszanie, zasypywanie pytaniami, stawianie „pod murem” odniosą tylko odwrotny skutek – introwertyk ucieknie gdzie pieprz rośnie lub zamknie się wewnętrznie.

brak komentarzy

    dodaj komentarz