Dłonie i serce
Lifestyle Miłość

Jak być szczęśliwym w związku, jak stworzyć zgodny związek?

Stworzenie szczęśliwego związku nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga to pewnego wysiłku, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Aby był on stały, wymagana jest pewna dojrzałość emocjonalna, ale przydaje się także wiedza na temat tego, co stanowi podstawowe filary, służące tworzeniu i utrzymywaniu bliskich relacji.

Co zrobić, aby związek przetrwał i był udany?

Znajdując osobę, z którą chcielibyśmy spędzić całe swoje życie, najczęściej jesteśmy przekonani o stałości uczucia i tego, że nie da się go zburzyć. Prawda jest jednak taka, że tworzenie związków proste nie jest, ponieważ często spotykają się ze sobą dwie odmienne osobowości, które nawet jak mają podobne cechy i upodobania, mimo wszystko są od siebie różne. Związek to praca, zarówno nad sobą, jak i relacją, jaką się tworzy.

Na początku może być pięknie i cudownie, ale z czasem w życie wkracza rutyna, nuda, pojawiają się konflikty i nagle okazuje się, że druga osoba nas po prostu irytuje, choć z początku byliśmy do szaleństwa zakochani. Miłość wymaga dojrzałości i odpowiedzialnego podejścia, zwłaszcza w sytuacjach trudnych. Podpowiedzi odnośnie do tego, co może uratować związek, małżeństwo dowiesz się z artykułu na blogu www.planetawenus.pl, warto jednak mieć też świadomość tego, że zachowanie więzi wymaga wysiłku.

pokrewne:  Jak dotrzeć do introwertyka?

Rozmowa to podstawa

Związek to nie tylko chwile uniesienia i wzajemnej bliskości, to także rozmowa zarówno na błahe tematy, jak i na te bardziej poważne. Dzięki temu poznajemy się wzajemnie, a także unikamy nieporozumień. Gdy coś nie pasuje, gdy nie jesteśmy zadowoleni, smutni, źli, trzeba o tym mówić, tak samo, jak w przypadku pojawiających się problemów. Druga osoba nie jest w stanie się domyślić, co się dzieje, dopóki się tego nie wyartykułuje. Brak rozmowy to także prosta droga do kłótni, których przecież można uniknąć. Nie chodzi tylko o to, by się ze sobą komunikować, ale by robić to właściwie. Konflikty zawsze się zdarzają, ale liczy się to, w jaki sposób je rozwiązujemy, a spokojna rzeczowa rozmowa jest tu podstawą.

Dwoje zakochanych przy kawie

Czas razem i czas osobno

Bycie w związku to częsty kontakt. Nawet badania naukowe udowodniły, że poświęcenie nawet niewielkiej ilości czasu drugiej osobie, choćby w błahych sprawach, skutecznie buduje pozytywną relację. Ważne są też wspólne pasje i zainteresowania czy hobby, które warto wykonywać razem, warto poszukać zajęcia, pozwalającego zbliżyć się do siebie. Mimo wszystko, choć bycie razem i spędzanie czasu ze sobą jest ważne, nie można też zapomnieć o własnej przestrzeni. Każdy z nas potrzebuje pobyć samotnie i zająć się swoimi sprawami – to też jest ważne. Nigdy nie ma tak, że partnerzy są idealnie dopasowani, we wszystkim się zgadzają i lubią te same rzeczy i należy to pielęgnować. Każdy czasem potrzebuje zmiany otoczenia i jest to ważne także dla równowagi psychicznej.

pokrewne:  Co nas denerwuje w mężczyznach? 5 cech i zachowań, których nie tolerują kobiety

Jak dbać o relację?

Rozmowa czy spędzanie ze sobą czasu to jedno, trzeba jednak pamiętać, że związek to system bardzo skomplikowany. Opiera się nie tylko na miłości, ale przede wszystkim na wzajemnym szacunku, zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa, lojalności oraz trosce. Partnerzy starają się o siebie dbać i podnosić komfort wzajemnej relacji. Seks czy intymność są ważne, ale stanowią tylko jeden z wielu składników. Dobrze o nie dbać, pielęgnować je i starać się, by wspólne pożycie nie przeszło w nudną rutynę. Warto się zaskakiwać, zarówno w łóżku, jak i na co dzień i wcale nie trzeba wiele – czasem wystarczy niewielka drobnostka, kwiaty, czekoladki, albo posprzątanie po gotowaniu czy wiele innych. W tych najmniejszych gestach zawarte są największe uczucia.

1 komentarz

  • odpowiedz
    Minisia
    10 czerwca 2022 o 13:43

    Dla mnie niezwykłe jest to, jak związek ewoluuje. To niesamowite, jak na początku zupełnie inne rzeczy są ważne, jak wspólne życie i patrzenie w tym samym kierunku potrafi zmieniać człowieka. Trzeba się starać, oczywiście. Ale gdy się kocha, to samo przez siebie wychodzi.

dodaj komentarz