Rozstanie i koniec miłości
Lifestyle Miłość

Jak zakończyć toksyczny związek?

Tkwisz w toksycznym związku, ale nie potrafisz już wytrzymać panującej w nim atmosfery? Najlepiej zakończyć relację, która przynosi więcej cierpienia niż miłości. Podpowiadamy w jaki sposób przetrwać rozstanie i jak radzić sobie ze stratą.

W jaki sposób zakończyć toksyczną relację?

Na pewno tkwiąc w toksycznym związku zdążyłaś się już przyzwyczaić do tego, że tłumaczysz zachowania swojego partnera na różne sposoby. Jego wady zdają się zanikać w obliczu jego trudnego dzieciństwa, jego stresującej pracy czy nieprzyjemnych doświadczeń z innymi kobietami. Te tłumaczenia możesz jednak łatwo podważyć, każdy z nas miał przecież jakieś nieprzyjemne, a czasem nawet traumatyczne przeżycia, ale dorośli ludzie powinni brać odpowiedzialność za swoje postępowanie. Życie stresuje wiele osób, nie tylko Twojego partnera, dlatego jeśli przez czas trwania Waszej relacji nie pracował nad ograniczeniem swojej osobowości, warto zakończyć ten związek. Swoją decyzję powinnaś jednak sprawdzić, czy aby na pewno podjęłaś tę właściwą.

pokrewne:  Numerologia dla par – sprawdź, z kim stworzysz idealny związek

Co powinna dać decyzja o rozstaniu?

Jeśli już definitywnie powiedziałaś swojemu związkowi „nie” nie cofaj już tej decyzji, pomyśl, że od tego momentu jesteś wolnym człowiekiem. Przed Tobą jest jeszcze trudne zadanie zakomunikowania tego swojemu partnerowi, że Twój związek został już zakończony. Kiedy jednak w Twojej głowie pojawiają się myśli, co zrobisz bez tej relacji, oznacza to prawdopodobnie, że jesteś od niej uzależniona. Być może jest to zależność finansowa, emocjonalna lub społeczna, ale wiedz, że takie obawy to z Twojej strony tylko wymówka, by dalej być z człowiekiem, który Cię krzywdzi i nie wnosi niczego pozytywnego do Twojego życia.

W jaki sposób przygotować się do zerwania toksycznej relacji?

Mentalnie zakończyłaś swój związek, teraz pozostaje Ci tylko przemyśleć, w jaki sposób zakomunikujesz to swojemu partnerowi. Jeśli klarownie i dosadnie wyrazisz swoją decyzję, masz szansę raz na zawsze uwolnić się od danej osoby. Jeśli masz trudności z wyrażeniem swoich uczuć (bo tak wiele ich się nazbierało), zapisz je na kartce. Pisz wszystko to, co przychodzi Ci do głowy i co leży Ci na sercu. Odłóż napisany tekst na dzień lub dwa i wróć do niego po tym czasie. Wybierz najważniejsze dla Ciebie kwestie, te argumenty, od których zaczniesz swoją wypowiedź.

pokrewne:  Czy będąc singlem można być szczęśliwym?

Pewnie teraz zapytasz, w jaki sposób zacząć rozmowę? Najlepiej od stwierdzenia, że decyzja została już podjęta i nic jej nie zmieni. Dasz tym samym partnerowi do zrozumienia, że wszystko dokładnie przemyślałaś i nie ma już odwrotu. Znacznie pomoże ci tutaj mówienie o swoich emocjach bez obwiniania partnera o cokolwiek, a stwierdzenia typu: „mam zniszczone życie” doprowadzą tylko do lawiny wzajemnych oskarżeń.

Co jeszcze może pomóc w zakończeniu toksycznego związku?

Przede wszystkim bardzo może Ci pomóc wyobrażenie sobie życia bez relacji, która tylko je zatruwała. Prawdopodobnie boisz się tego czego nie znasz, od tego momentu musisz wyobrazić sobie przyszłość bez swojego obecnego partnera. Dobrze może podziałać na Ciebie zapełnianie swoich myśli pozytywnymi obrazami przyszłości, w których jesteś szczęśliwa i wyzwolona.

Zerwanie toksycznego związku jest bardzo trudną decyzją, podejmując ją zyskasz jednak nie tylko wolność, ale też poczucie stabilności emocjonalnej i być może uda Ci się (oczywiście po jakimś czasie) spotkać kogoś z kim świetnie się zrozumiesz, a Wasza relacja będzie należała do bardzo udanych.

pokrewne:  Jak zalegalizować pobyt w Polsce dla swojego przyszłego męża obcokrajowca?

brak komentarzy

    dodaj komentarz