kobieta siedzi na lawce
Miłość

Jak na nowo rozkochać w sobie kobietę po rozstaniu?

Właśnie zakończył się Wasz związek, a Ty jesteś zdruzgotany? Wiesz, że wypowiedziałeś wiele słów, których teraz bardzo żałujesz? Zastanawiasz, jak na nowo rozkochać w sobie kobietę po rozstaniu? Czy jest to w ogóle możliwe? Przekażemy Ci parę wskazówek, które mogą Ci pomóc rozbudzić na nowo uczucie w dziewczynie.

Daj sobie czas na uspokojenie emocji

Zanim zaczniesz ponownie się starać o zainteresowanie byłej dziewczyny, powinieneś przeanalizować, co doprowadziło do rozpadu Waszej relacji. Spróbuj opanować emocję i przemyśleć, jakie błędy popełniałeś podczas trwania związku. To może być trudne, ponieważ zwykle zakończenie relacji wzbudza wiele skrajnych odczuć. Daj sobie tyle czasu, ile uznasz za konieczne.

Nie kontaktuj się z byłą partnerką, by dać upust rozpaczy i rozładować frustrację. To nie pomoże Ci odzyskać dziewczyny, a jedynie jeszcze mocniej ją do Ciebie zniechęci. Jeśli jesteś niestabilny emocjonalnie, spróbuj przez pewien czas zupełnie odciąć się od informacji na temat jej życia i unikaj z nią bezpośrednich kontaktów. Dzięki temu szybciej wyleczysz urazę i będziesz mógł zacząć walczyć o Waszą relację.

Pracuj nad swoim wyglądem i osobowością

Jeśli zastanawiasz się, jak rozkochać w sobie kobietę na nowo, to powinieneś zadbać o siebie, ponieważ to jeden z najczęstszych powodów rozstania. Jednak nieatrakcyjność może być związana nie tylko wyglądem samego ciała, ale również dotyczyć odpychających cech charakteru.

Zastanów się, jakie problemy pojawiały się w Waszym związku. Jeżeli wynikały z zaniedbania wyglądu, możesz zacząć pracę nad wyrzeźbieniem swojej sylwetki. A może powód rozstania dotyczył bardziej prozaicznych spraw jak dbanie o czystość lub niechlujny sposób ubierania się? W relacjach damsko-męskich dosyć ważne jest przykładanie wagi do dbania o atrakcyjność dla swojego partnera.

W Waszym związku pojawiały się problemy z komunikacją? Pomyśl, czym najczęściej były spowodowane. Podejmij pracę nad sobą i postaraj się wyeliminować te cechy charakteru, które prowadziły do sytuacji konfliktowych. Naucz się panować nad silnymi emocjami, ćwicz uważne słuchanie, okazuj zrozumienie i nie oceniaj, a wtedy być może uda Ci się znów zdobyć ukochaną kobietę.

Rozbudź w kobiecie pragnienie spotkania z Tobą

Niezwykle częstym powodem rozstania jest również monotonia w związku. Ludzie przyzwyczajają się do swojego towarzystwa i przestają odczuwać potrzebę starania się o zainteresowanie drugiej osoby. Wtedy związek popada w rutynę, a pasja, która była na samym początku stopniowo wygasa. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak na nowo rozkochać kobietę po rozstaniu, powinieneś rozbudzić w niej pragnienie powrotu do Ciebie.

Jak rozkochać dziewczynę w sobie od nowa? Jeżeli emocje już opadły i oboje jesteście gotowi na ponowne spotkanie, dołóż wszelkich starań, aby wywrzeć na niej piorunujące wrażenie. Udowodnij, że w Twoim życiu zaszło wiele pozytywnych zmian i pozwól stopniowo znów rozpalić się uczuciu.

Bądź cierpliwy i pokaż, że bardzo zależy Ci na tej relacji, a jeśli w sercu kobiety wciąż tli się miłość do Ciebie, na pewno uda Wam się odbudować związek.

2 komentarze

 • odpowiedz
  Wespazjan
  27 lutego 2023 o 14:29

  Ja też zastanawiałem się, jak na nowo rozkochać w sobie kobietę po rozstaniu i faktycznie, praca nad osobowością bardzo pomaga!

 • odpowiedz
  stefciq
  2 marca 2023 o 09:29

  Mam problem z tym rozkochaniem w sobie kobiety po rozstaniu, bo skoro związek się zakończył to znaczy, że coś tam nie grało…nie wiem czy chciałabym wejść dwa razy do tej samej rzeki…

dodaj komentarz