Zakochana para
Lifestyle Miłość

Jak dobrze wypaść na pierwszej rance?

Pierwsza randka to bardzo stresujące przeżycie dla obu stron, które chcą wypaść jak najlepiej na spotkaniu. W końcu pierwsze wrażenie może zadecydować o tym czy dana relacja się rozwinie, czy nie. Warto znać kilka podstawowych zasad, które sprawdzą się zarówno w przypadku panów, jak i pań.

Pierwsza randka – najważniejszy jest spokój

Zapewne łatwiej jest powiedzieć niż zrobić, w końcu randki, szczególnie te pierwsze bywają mocno stresujące. Trzeba jednak pamiętać, że denerwują się obie strony i każda z nich chce wypaść jak najlepiej, co działa stresująco. To niestety nam w niczym nie pomoże, a sprawi, że możemy popełnić więcej gaf niż zwykle, a nasze zachowanie będzie dalekie od ideału. Gdy się denerwujemy jest to widoczne i może być odebrane opacznie przez drugą stronę. Lepiej przed randką się zrelaksować, co pozwoli na wprowadzenie się w odpowiedni nastrój i bardziej naturalne zachowanie.

Miejsce pierwszej randki – na co uważać?

Wybierając miejsce pierwsze spotkania najlepiej decydować się na te najbardziej neutralne. Zazwyczaj ma się tutaj na myśli restauracje, bary, kawiarnie czy inne knajpy serwujące jedzenie oraz picie. Tutaj też trzeba jednak uważać i na randce w restauracji nie zamawiaj niektórych dań, które mogą okazać się kłopotliwe w konsumpcji lub być nietrafione pod względem gustu kulinarnego.

Trzeba też uważać na inne bardziej kłopotliwe miejsca spotkań – głośne, nieciekawe, czy męczące mogą szybko zniechęcić drugą osobę. Pierwsza randka powinna być formą wybadania drugiej osoby i dopiero w przypadku kolejnych spotkań można wybrać już inną scenerię, bardziej dopasowaną do zainteresowań i gustów.

Kobieta w restauracji pijąca wino

Jak prowadzić rozmowę na pierwszej randce?

Najważniejszym aspektem pierwszej randki jest rozmowa, której celem jest poznanie drugiej osoby. Tutaj trzeba jednak uważać na to, co się mówi. Powinno się unikać niektórych tematów, jak tych dotyczących byłych partnerów, a także problemów życiowych. Nie powinno się też skupiać tylko na sobie, należy umieć nie tylko mówić, ale i słuchać, wyrażać swoje zainteresowanie. Najlepiej postawić na luźną konwersację dotyczącą naszego hobby, zainteresowań czy spraw codziennych. Z tego oczywiście mogą się zrodzić inne tematy i pokaże nam ile mamy ze sobą wspólnego. Na inne, cięższe tematy przyjdzie jeszcze czas, jeżeli nasza relacja odpowiednio się rozwinie.

Jak zachować się na pierwszej randce?

Pierwsze wrażenie to nie tylko miejsce, ale i nasze zachowanie. Liczyć się będzie tutaj zarówno nasza postawa, reakcje oraz cała mimika ciała. Zbytnia gadatliwość lub chorobliwa nieśmiałość mogę nie być najlepiej odebrane. Trzeba nabrać nieco śmiałości i znaleźć przy tym złoty środek. Wiele o nas mówią także gesty, które zaliczają się do mowy niewerbalnej – to jak spoglądamy na druga osobę, jak układamy ręce, odruchy typu zabawa włosami, ruchy głowy – wszystko to będzie miało znaczenie. Nasza postawa oraz to jak się odnosimy do drugiej osoby mówi jej o tym, czy jesteśmy zainteresowani czy wręcz przeciwnie – spotkanie nas nudzi i chcemy jak najszybciej je zakończyć.

Zadbaj o wygląd

Oczywiście nie można też zapomnieć o wyglądzie zewnętrznym i choć nie jest on najważniejszy, niewątpliwie ma swoje niebagatelne znaczenie. Oceniamy oczami, a schludny elegancki wygląd jest lepiej postrzegany i nie ważne, że umawiamy się do zwykłej kawiarni czy na spacer do parku – trzeba pokazać, że nam zależy i chcemy wyglądać dobrze właśnie dla tej drugiej osoby. Dotyczy to w równym stopniu pań, które lubią się stroić na randki, jak i panów, którzy zazwyczaj nie przywiązują do wyglądu większej wagi. Zadbany, elegancki i pachnący mężczyzna od razu staje się kilka razy bardziej atrakcyjny niż facet w dresie czy powyciąganym swetrze i z kilkudniowym zarostem. To samo dotyczy pań, które powinny wybierać ubrania podkreślające kobiecość, ale które nie są jednocześnie zbyt wyzywające. Strój powinien odzwierciedlać nasze podejście do tego spotkania i być dopasowany do miejsca randki.

brak komentarzy

    dodaj komentarz