Bagaże na lotnisku
Lifestyle

Jak przygotować się do długiej podróży? Co warto zabrać w podróż samolotem?

Długi lot to zawsze spore wyzwanie dla naszego organizmu. Kilka godzin właściwie bez ruchu potrafi niekorzystnie odbić się na naszym samopoczuciu, szczególnie wtedy, kiedy nie wiemy jak przygotować się do takiej obciążającej podróży. O czym zatem warto wiedzieć planując kilkugodzinny lot samolotem?

Jak się ubrać w podróż?

Najlepiej na cebulkę. W samolotach mogą być różne warunki, jeżeli chodzi o temperaturę. Z reguły ustawiona jest klimatyzacja, w związku z czym zawsze warto mieć ze sobą cieplejsze ubrania. Rozsądnym rozwiązaniem będzie założenie kilku cieńszych koszulek, które zawsze można zdjąć i schować je do bagażu podręcznego. Sprawdzą się także miękkie, wygodne spodnie zamiast obcisłych jeansów. Warto zaopatrzyć się również w ciepłą bluzę, gdyby było nam zimno. Istotne są także buty. Powinny być one pełne i oczywiście wygodne, żebyśmy wytrzymali w nich kilkugodzinny lot.

Wybierając ubranie do samolotu należy kierować się także tym, jaka jest pogoda w kraju, do którego lecimy. Z tego względu metoda na ubierania się na cebulkę będzie rozsądnym rozwiązaniem.

pokrewne:  Jak być szczęśliwym w związku, jak stworzyć zgodny związek?

Co jeść podczas podróży?

Podczas takich długich podróży linie lotnicze zapewniają posiłki i napoje. Lepiej wcześniej nie jeść na zapas, ponieważ nasz organizm może nie poradzić sobie z przetrawieniem wszystkiego. W dniu podróży lepiej odżywiać się lekkostrawnie, by dobrze czuć się podczas lotu. Niektórzy przewoźnicy pozwalają wybrać, jakie posiłki będziemy chcieli jeść, czy będą to dania kuchni wegetariańskiej, włoskiej czy jakiejś innej.

Co pić podczas długiego lotu?

Linie lotnicze zapewniają dostęp do napojów zimnych i gorących. Dodatkowo płatne zazwyczaj są alkohole. Podczas długich podróży należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się, ponieważ na pokładzie samolotu powietrze jest bardzo suche. Jeśli nie chcemy ciągle prosić obsługi samolotu o napoje, możemy kupić je już po kontroli na lotnisku i wnieść do samolotu. Z napojów gorących warto pić zieloną herbatę, a unikać kawy i alkoholu, które dodatkowo odwadniają organizm.

Jakie ćwiczenia wykonywać podczas lotu?

Podczas lotu trzeba pamiętać o tym, żeby trochę się ruszać. Podczas wielogodzinnego siedzenia krew zaczyna płynąć wolniej i wzrasta ryzyko zakrzepicy. Warto więc wstawać i spacerować po pokładzie samolotu. Można też wykonywać proste ćwiczenia podczas siedzenia. Wystarczy ruszać palcami i stopami w taki sposób, jak dawniej szyło się na maszynie.

pokrewne:  Co może powiedzieć numerologia, gdy wierzysz w liczby i szukasz partnera?

Co zabrać w podróż samolotem?

Najlepiej zabrać rzeczy, które oderwą nas od samej podróży, a zapewnią nam rozrywkę. Może to być odtwarzacz mp3, ulubiona książka, krzyżówki itp. Większość samolotów latających na długich trasach ma wbudowane w siedzenia ekrany, na których można oglądać filmy podpinając jedynie słuchawki. Przydatna podczas podróży będzie także poduszka w kształcie rogala. Spanie w samolocie bywa dosyć niewygodne, a dzięki takiej poduszce da się to jakoś przeżyć. Najważniejsze, żeby głowa nie opadała do przodu, ponieważ to może przyczyniać się nawet do udaru. Oprócz poduszki, warto wziąć ze sobą opaskę na oczy i zatyczki do uszu, żeby nie słyszeć innych pasażerów oddających się rozmowie, kiedy my chcemy spać.

brak komentarzy

    dodaj komentarz