Przygotowania do ślubu wiążą się z załatwianiem mnóstwa spraw, w tym z tymi najtrudniejszymi czyli organizacyjnymi. Nierzadko przyszła panna młoda pozostaje sama ze wszystkim formalnościami…gdyż jej luby zdaje się na jej gust. Podpowiadamy jak nie stracić głowy szykując się do wesela.
- Kiedy zacząć przygotowania do ślubu?
- Od czego zacząć wstępne przygotowania?
- Jak zorganizować ślub?
- O czym jeszcze warto pamiętać podczas przygotowań do ślubu?
Kiedy zacząć przygotowania do ślubu?
Przygotowania do ślubu najlepiej zacząć jak najszybciej czyli na około rok przed planowanym weselem. Warto podzielić sobie sprawy organizacyjne na kilka etapów, zwłaszcza jeśli ślub przypada na miesiąc bardzo popularny czyli kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i sierpień. Inną kwestią jest także fakt, że wiele sal weselnych wymaga rezerwacji z rocznym wyprzedzeniem. Dobrze dlatego wziąć to pod uwagę podczas uzgadniania daty wesela. Najlepiej zacznij wszystko planować właśnie z rocznym wyprzedzeniem – unikniesz stresu i nadmiernej bieganiny.
Od czego zacząć wstępne przygotowania?
Na pewno należałoby je zacząć od ustalenia wstępnej daty ślubu. Tutaj trzeba będzie koniecznie dostarczyć do kościoła (lub urzędu) odpowiednią dokumentację. Jeśli będziesz brała ślub kościelny, musisz liczyć się także z tym, że będziesz musiała wygospodarować czas na nauki przedślubne. Nie od rzeczy jest tutaj również sporządzenie wstępnej listy gości – od tego ilu ich będzie zależy bowiem jak dużą salę trzeba wynająć.
Jak zorganizować ślub?
Organizacja ślubu będzie obejmowała znalezienie sali, zarezerwowanie terminu w kościele lub urzędzie, wyszukanie fotografa, Dj-a czy zespołu. I oczywiście pozostaje jeszcze jeden z przyjemniejszych momentów dla przyszłej panny młodej czyli szukanie sukni ślubnej. Najlepiej dopasować ją do stylu całego wesela – w zależności czy ma być ono bardzo nowoczesne, w stylu retro, czy jeszcze inne. Na tym etapie przygotowań do ślubu warto też rozejrzeć się za sprawdzoną makijażystką i fryzjerką.
Dobrze jest też od razu zastanowić się kogo wybierzemy na świadka i świadkową. Warto również tutaj pomyśleć o szukaniu florystki, znalezieniu cukierni i odpowiedniego transportu dla gości (wraz z rezerwacją noclegu). Przyszła panna młoda powinna także rozważyć jak mają wyglądać zaproszenia ślubne i gdzie je najlepiej przygotować. Nie od rzeczy jest też poszukanie odpowiednich atrakcji na wesele i zapisanie się na kurs tańca.
O czym jeszcze warto pamiętać podczas przygotowań do ślubu?
Na pewno w kolejnym etapie przygotowań ślubnych trzeba ustalić menu w restauracji, podać dokładne ilości tortu i ciast. Teraz warto też rozlokować gości w pokojach, na sali oraz ustalić trasę jaką ma przebyć autokar. Potem zostaje już tylko umówienie godziny i miejsca sesji zdjęciowej.
Panna młoda ma wiele stresu przed weselem, dlatego powinna o wiele wcześniej zadbać o swoją formę, skórę, włosy oraz paznokcie. W tym ważnym dla siebie dniu każda kobieta chciałaby przecież wyglądać wyjątkowo. Jeśli pół roku przed planowanym ślubem rozpoczniesz ćwiczenia i zmienisz dietę, na pewno podczas wesela zachwycisz wszystkich gości swoją figurą, piękną cerą oraz lśniącymi włosami.
1 komentarz
małaMi
25 lutego 2019 o 20:05Tak naprawdę przygotowania do ślubu najlepiej zacząć zaraz po zaręczynach haha… Ja przygotowywałam się do ślubu 2 lata wcześniej, a i tak tydzień przed weselem okazało się, że zapomniałam o podstawowych rzeczach…