zakochani
Miłość

Jak rozkochać w sobie faceta po 40, co lubią faceci po 40?

Poszukiwanie miłości jest wpisane w życie każdego z nas. Miło jest dzielić bliską osobą radości oraz smutki dnia codziennego i darzyć się wsparciem. Wiele ludzi mówi, że w kwestii uczuć nie liczy się wiek, jednak należy pamiętać, że wraz z upływem lat zmieniają się nasze potrzeby oraz oczekiwania. Jak więc rozkochać w sobie faceta po 40, czego w relacji oczekują mężczyźni w tym wieku?

Czego pragną mężczyźni po 40?

Nie jest tajemnicą, że upływ lat, nowe doświadczenia i osoby, które napotykamy na różnych etapach naszego życia, mają wpływ na nas — potrzeby, oczekiwania, reakcje. Czego więc zazwyczaj pragną mężczyźni po 40? Czego oczekują od swoich partnerek? Okazuje się, że faceci w tym wieku, podobnie jak ich młodsi oraz starsi „koledzy”, poszukują u partnerek miłości, szczerości i szacunku. Wielu z nich nie chce budować relacji opartej jedynie na seksie i fizyczności, a głębszych wartościach. Bardzo często na skutek przebytych wcześniej doświadczeń i zawodów miłosnych mężczyźni szukają prawdziwych kobiet, z duszą i charakterem, a nie jedynie idealnych ciał.

Warto jednak zaznaczyć, że wielu panów po przekroczeniu 40. roku życia chce znowu poczuć się młodo, dlatego poszukują oni partnerek, które będą odważne, nieco szalone i skore do wszelkiego rodzaju przygód. Warto stawiać na spontaniczność, a sfera seksualna nie powinna być tematem tabu.

W kwestii tego, czego pragną mężczyźni po 40, bardzo ważne jest zaznaczenie, że mimo pewnych zależności, każdy mężczyzna jest inny i być może na swoje drodze znajdziesz „typa”, któremu będzie zależało jedynie na Twoim ciele, a nie na budowaniu relacji i miłości. Dobrze jest o tym pamiętać.

Jak rozkochać w sobie faceta po 40?

Nie ma jednej prostej metody na rozkochanie w sobie mężczyzn, dotyczy to facetów w każdym wieku. W tej kwestii nie powinno się generalizować, jednak znaleźć można kilka uniwersalnych zachowań, które są pożądane przez większość panów. Przede wszystkim, bardzo ważne jest sprawianie, aby mężczyzna czuł się potrzebny. Nie warto zgrywać przysłowiowej Zosi-samosi, nawet gdy uważasz, że sama poradzisz sobie ze wszystkim, warto czasem poprosić faceta o pomoc. Dojrzały mężczyzna nie lubi czuć się w relacji bezużyteczny. Warto także pozwolić mu poczuć się jak gentleman. Panowie po 40 lubią być szarmanccy i rozpieszczać swoją kobietę.

Oprócz tego należy zadbać o to, aby mężczyzna czuł się doceniany i spełniony w relacji. Trzeba wykazywać zainteresowanie nim, jego życiem i sukcesami, które osiągnął na wielu polach. Chcąc wejść relację z dojrzałym mężczyzną, warto także pamięć o tym, aby pozwolić mu zachować pewną autonomię, by mógł rozwijać się w wybranych przez niego aspektach życia. Ważne jest również okazywanie wsparcia.

Co istotne — sama także powinnaś oddawać się swoim pasjom i nie był dostępna „na każde zawołanie”. Kobiety, które się realizują, są dużo bardziej pociągające dla dojrzałych mężczyzn.

Na samym końcu warto także wspomnieć o kwestiach, które powinny być ważne w każdym związku, bez znaczenia na wiek partnerów — bycie sobą oraz rozmowa. To właśnie te 2 kwestie są podwaliną wartościowej, dobrej relacji.

2 komentarze

 • odpowiedz
  40-latka
  23 sierpnia 2022 o 11:57

  Facet po 40 ma już dużo doświadczenia, nie będzie chciał żadnej małolaty, tylko dojrzałego przeżycia….

 • odpowiedz
  Greczynka
  9 września 2022 o 11:36

  Dziwi mnie takie generalizowanie, bo w każdym wieku znaleźć można bawidamka, jak i faceta pragnącego miłości. Podryw trzeba dopasować do pragnień i poglądów, a nie wieku…

dodaj komentarz