Piekno natury Islandii
Lifestyle

5 najspokojniejszych miejsc na świecie – gdzie odpocząć od zgiełku miasta?

Pewnie masz już dość życia w ciągłym hałasie, zgiełku i zabieganiu? Jeśli marzy Ci się przeprowadzka do spokojnego kraju, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Poznasz 5 najspokojniejszych miejsc na świecie, w których warto się osiedlić lub po prostu spędzić wakacje.

  1. Islandia – kraj optymistów i surowej aury
  2. Dania – kraj ludzi szczęśliwych
  3. Austria – kraj o doskonałej jakości życia
  4. Nowa Zelandia – kraj wolny od wojen i polityki
  5. Szwajcaria – kraj słynący z zegarków i czekolady

1. Islandia – kraj optymistów i surowej aury

Czasem aż dziw bierze, że w Islandii jest tylu optymistów, skoro pogoda bywa tam bardzo zmienna. Co prawda lato jest tam zwykle krótkie, bo trwa zaledwie dwa miesiące, ale mieszkańcy nie narzekają na brak dobrego humoru. Islandia jest miejscem kontrastów – z jednej strony pełno tam wulkanów i gejzerów, a z drugiej pastwisk i cudownych dla oka widoków. Dawno temu Wikingowie przywieźli na owe zielone pastwiska islandzkie kuce, które słyną ze swojej łagodności i przyjacielskiego nastawienia do ludzi. Tym jednak co najbardziej przyciąga uwagę do Islandii są niesamowite plenery i dający się odczuć spokój mieszkańców. Jeśli chcesz poczuć atmosferę z kultowego serialu „Gra o tron” warto się tam wybrać i pobyć wśród pięknych widoków i wyjątkowo łagodnych zwierząt. Wielu ludzi, którzy odwiedzili Islandię twierdzi, że jej okolice najlepiej obejrzeć z pokładu awionetki – doskonale widać wtedy wulkaniczne kratery, niebieskie jeziora i występujące we wszystkich barwach zieleni pola i wzgórza.

pokrewne:  Jak pracować, żeby nie zwariować? Jak połączyć życie zawodowe z osobistym?

Wodospady w Islandii

2. Dania – kraj ludzi szczęśliwych

Dania jest bardzo zamożnym państwem demokratycznym, które wspiera politykę prorodzinną. Matki i ojcowie, którym właśnie urodziło się dziecko mogą skorzystać z 52 dni urlopu, poza tym w Danii dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej to prawo każdego obywatela. W kraju tym jest również respektowana równość płci, czego nie ma w żadnym innym państwie na świecie. Duńczycy swoje zdrowie fizyczne zawdzięczają jeździe na rowerach, które służą jako środek transportu do pracy czy szkoły. Jeśli zatem poszukujesz spokoju, stabilizacji i wypoczynku, Dania jest dla Ciebie wymarzonym miejscem. Stamtąd bowiem pochodzi też słowo „hygge” oznaczające umiejętność cieszenia się drobiazgami i korzystania z chwil wypoczynku.

Dania Kopenhaga

3. Austria – kraj o doskonałej jakości życia

To prawda, jakości życia w Austrii można tylko pozazdrościć. Wiedeń, stolica Austrii ma bardzo bogatą ofertę kulturalną i kompleksową ofertę zdrowotną. Austriacy ponadto czują się bezpieczni na ulicach, a transport publiczny jest w Wiedniu naprawdę tani. Jeśli interesujesz się kulturą, ten kraj może stać się właśnie dla Ciebie mekką sztuki, tutaj bowiem tworzyli i koncertowali Joseph Haydn, Ludwig van Bethoven, Wolfgang Amadeusz Mozart. Ponadto cały okres secesji skupiał tam największych malarzy takich jak Gustaw Klimt czy Koloman Moser. W Austrii jest gdzie pójść, dlatego o spędzanie wolnego czasu nie musisz się tam obawiać.

pokrewne:  Jak radzić sobie ze stresem? Kilka sposobów na opanowanie nerwów

Belweder w Wiedniu

4. Nowa Zelandia – kraj wolny od wojen i polityki

Jeśli podziwiałeś widoki z filmu „Władca Pierścieni”, z pewnością spodoba Ci się w Nowej Zelandii. To kraj słynący z owiec i ludzi potrafiących cieszyć się życiem. Zresztą Nowozelandczycy rzadko rozmawiają na tematy polityczne i o pieniądzach. Lubią czuć się wolni, ale zarazem bardzo interesują ich kwestie społeczne. W Nowej Zelandii codzienność rysuje się o wiele spokojniej niż w Polsce, bez korków, bez ciągłej pogoni do hipermarketów. To gdzie zwykłe czynności są celebrowane, a mieszkańcy potrafią korzystać z życia i cieszyć się jego urokami. Jeśli poszukujesz wszechobecnego spokoju i luzu, to miejsce stworzone jest dla Ciebie.

Krajobraz Nowej Zelandii

5. Szwajcaria – kraj słynący z zegarków i czekolady

Chciałaby się dodać, że Szwajcaria to kraina mlekiem i miodem płynąca, ale może lepiej dodać, że „co kraj, to obyczaj”? Kojarzona z serem, czekoladą, zegarkami i bankami Szwajcaria słynie także z zasobności swoich obywateli. To jeden z najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie, w którym ludzie, owszem, są zapracowani, ale przy tym bardzo zrelaksowani. Szwajcarzy są niesamowicie uczynni, pracowici i zorganizowani, tempo pracy jest u nich wolne, pracownicy podchodzą do wykonywanych zadań rzetelnie, ale na luzie. Jeśli nuży Cię zabójcze tempo polskiej rzeczywistości, warto odwiedzić ten kraj przynajmniej w czasie wakacji. Szwajcarzy ponadto są mieszkańcami bardzo empatycznymi, chętnie przekazują pieniądze na cele charytatywne i bardzo troszczą się o przyrodę.

pokrewne:  Jak radzić sobie ze stresem? Kilka sposobów na opanowanie nerwów

Miasto w Szwajcarii

Teraz już wiesz, gdzie warto pojechać i być może nawet osiedlić się na stałe. Przedstawione kraje są ciekawe nie tylko pod względem geograficznym, klimatycznym, ale żyje się w nich naprawdę komfortowo i o wiele spokojniej.

brak komentarzy

    dodaj komentarz