Prowadzenie auta Renault
Technika

Renault Kangoo i problem z tylną belką. Jakie objawy daje uszkodzona tylna belka w Renault Kangoo, czy warto regenerować czy wymieniać?

Renault Kangoo to kompaktowy samochód osobowo-dostawczy, który produkowany jest stale od 1998 roku. Mimo wielu zalet, takich jak przestronność, wysoki komfort prowadzenia czy mocny silnik, auta te mają również wady, wśród nich najczęściej wymienia się zawieszenie. Na czym polega problem z tylną belką w Renault Kangoo i jak go naprawić?

Zawieszenie w Renault Kangoo

W wielu francuskich samochodach montowane jest zawieszenie z tylną belką skrętną, w tym w Renault Kangoo. Daje ono wysoki komfort podczas podróży, ale przez zły stan nawierzchni szybko się zużywa, o czym można przeczytać na stronie jednego z warsztatów zajmujących się naprawą tylnej belki w Renault Kangoo (https://wymianatylnejbelki.pl/cena-naprawy-belki/naprawa-tylnej-belki-renault/renault-kangoo/). Kiedy więc należy rozważyć regenerację lub wymianę tylnej belki skrętnej?

Dlaczego w Renault Kangoo psuje się tylna belka?

Według ekspertów znających się na różnych rodzajach zawieszenia, głównym mankamentem tylnej belki w modelu Renault Kangoo jest niedopracowanie układu uszczelniającego łożysko. Przez to, do środka przedostaje się wilgoć, co negatywnie wpływa na funkcjonowanie zawieszenia. Początkowo objawy nie są zauważalne, kierowcy odczuwają je na późniejszym etapie uszkodzenia tylnej belki skrętnej.

Objawy uszkodzonej tylnej belki w Renault Kangoo

Wymienić można wiele objawów świadczących o tym, że tylna belka kwalifikuje się do regeneracji bądź wymiany. Na pewno jest to degradacja czopów i łożysk igiełkowych, która powstaje na skutek korozji. Wszystko przez obecną w zawieszeniu wilgoć wynikającą z braku szczelności. Ponadto, w samochodzie słyszalne są różne dźwięki i piski dochodzące z łożysk. Zauważalna jest także utrata geometrii związana z pochyleniem kół do wewnętrznej strony auta, a także brak amortyzacji. Oprócz tego, szybciej zużywa się bieżnik opon od wewnętrznej strony, pojawiają się trudności w opanowaniu samochodu, szczególnie na zakrętach. Znacznie uszkodzona tylna belka w Renault Kangoo obniża także tył samochodu, czego nie sposób nie zauważyć.

Naprawa i regeneracja tylnej belki w Renault Kangoo

Aby naprawa przyniosła oczekiwane rezultaty, lepiej zostawić ją specjalistom, którzy wiedzą jak zregenerować tylną belkę w Renault Kangoo. Proces naprawy wymaga bowiem profesjonalnej wiedzy, ale i odpowiednich narzędzi, które ułatwią regenerację. Rozpoczyna się ona od zdjęcia wahaczy, wyprasowania czopów, oczyszczenia elementów zawieszenia, regeneracji wahaczy i zabezpieczeniu ich powłoką antykorozyjną. Następnie wykonuje się montaż łożysk i czopów, składa się podstawę tylnej belki i montuje drążki skrętne.

Gdzie naprawić zawieszenie Renault Kangoo?

Tylną belkę w Renault Kangoo najlepiej naprawiać w sprawdzonych warsztatach. Istotny jest dostęp do profesjonalnych narzędzi, a także specjalistyczna wiedza, która pozwoli na zdiagnozowanie problemu i wdrożenie naprawy. Warto szukać takich serwisów, które udzielają pisemnej gwarancji na wykonaną pracę. Zazwyczaj jest ona ograniczona czasowo lub zależna jest od przejechanych kilometrów.

brak komentarzy

    dodaj komentarz