ekskluzywna łazienka
Dom

Płytki Roberto Cavalli, czy warto tak urządzać łazienkę?

Urządzenie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Trzeba zdecydować się na konkretny styl i dopasować do niego wszystkie elementy. A z uwagi na to, że zarówno płytki, jak i armatura są kosztowne, a ich położenie czasochłonne, nie można podjąć decyzji pochopnie. Mało kto decyduje się na remont łazienki co roku. Należy upewnić się więc, czy to, co dzisiaj nam się podoba, będzie cieszyło oko również jutro. Czy warto więc wybrać płytki Roberto Cavalli?

Płytki Roberto Cavalli – co je charakteryzuje?

Roberto Cavalli to włoski projektant mody. Zajmuje się więc przede wszystkim projektowaniem i sprzedażą ubrań, bielizny, perfum i akcesoriów. Projektant słynie przede wszystkim z nadruków egzotycznych i piaskowych umieszczanych na dżinsie. Lubuje się w wykorzystywaniu bogatego wzornictwa, zwłaszcza motywów zwierzęcych, zdecydowanej formy i wyrazistych kolorów.

Projektant nie tylko stawia na projektowanie odzieży i akcesoriów, ale tworzy również kolekcje płytek łazienkowych oraz wyposażenia do łazienek. W tych projektach doskonale widać styl projektanta. Nie ma jednak co ukrywać, że jest to bardzo odważna stylistyka.

Co więcej, z uwagi na fakt, że są to płytki zaprojektowane przez znanego, włoskiego projektanta, są one dostępne tylko w nielicznych sklepach. A ile kosztują? To, jaka jest cena płytki Cavalli to już pytanie do salonu (bellamica.pl). Wiadomo bowiem, że często koszt uzależniony jest od konkretnej linii produktów, ale i tego, jaki jest to rodzaj płytki. Inna jest cena bazowej, a inna przypodłogowej, czy dekoru.

Czy warto postawić na płytki Roberto Cavalli?

Z łazienkami tak to już jest, że jedni stawiają na wystrój minimalistyczny – po prostu funkcjonalny, a inni wybierają bardziej stylowe, nietuzinkowe rozwiązania. Czy w którymś z tych przypadków będą dobrym wyborem płytki Roberto Cavalli? W obu! Okazuje się bowiem, że choć jest to projektant słynący z bogatego wzornictwa, to da się wśród płytek przez niego zaprojektowanych znaleźć takie o bardziej stonowanej kolorystyce i wzornictwie. Oczywiście większa część kolekcji to kafelki o odważnej stylistyce.

Największy wybór mają więc osoby, które chcą wykończyć łazienkę w niepospolity sposób. Mogą wybierać spośród płytek Roberto Cavalli, które są drewnopodobne, ale i przypominają bogate kamienie, piaskowce, ale i posiadają oryginalne zdobienia. Co ważne, wśród włoskich kafelków, są zarówno małe mozaiki, klasycznych rozmiarów, jak i ogromne płytki. Pozwala to na osiągnięcie zupełnie innego efektu. Oczywiście, w kolekcji Roberto Cavalii są płytki bazowe, dekory i płytki specjalne, takie jak listwy przypodłogowe. Tak, by dało się w pełni i spójnie wykończyć całe pomieszczenie.

Jakie płytki wybrać do łazienki?

Przede wszystkim, decydując się na wybór płytek należy pamiętać, że mając małe pomieszczenie, wcale nie trzeba decydować się na małe kafelki. Ważne jest jednak to, by dało się pokazać jeden lub dwa rzędy bez przycinania. Istotne jest też to, na jakiej wysokości będzie wanna, umywalka – lepiej, żeby nad nimi nie znalazły się fugi.

Kolejną kwestią jest kolor. W małej łazience nie trzeba stawiać na jasne płytki, a w dużej – na ciemne. Kluczowe jest to, jak się wykorzysta kolory, ale i oświetlenie. Da się na zasadzie kontrastu zdziałać cuda! Płytki matowe czy z połyskiem? To już zależy od gustu, całej aranżacji, efektu jaki się chce osiągnąć. Warto też pamiętać o tym, by dobrze do płytki dopasować fugę.

1 komentarz

  • odpowiedz
    Donna
    9 września 2021 o 08:07

    Nie miałam pojęcia, że są płytki projektowane przez takich projektantów, pewnie kosztują fortunę. Jak dla mnie najważniejsza jest jakość, a nie to, kto zaprojektował np. płytki.

dodaj komentarz