Moda

Jak dobrze dobrać biustonosz?

Dobrze dobrany biustonosz pozwala podkreślić wszystkie atuty biustu. Kobiety rzadko kiedy wiedzą jednak jak to zrobić, by piersi nie wydawały się spłaszczone ani zbyt opadające. I pozostaje jeszcze kwestia pomiarów szerokości pod biustem. Nasz poradnik podpowie ci jak dobrać biustonosz, abyś dobrze się w nim czuła i atrakcyjnie wyglądała.

Jaki fason biustonosza wybrać?

Każdy stanik ma inną konstrukcję, dlatego panie o małym i dużym biuście powinny skupić się na innych jego elementach. Kobiety o niewielkim biuście będą dobrze wyglądały w biustonoszu typu „plunge”, który ma nisko kończące się fiszbiny i lekko ściska biust na środku wypychając go do przodu. W tym przypadku sprawdzi się dobrze także biustonosz typu 1/2, który doskonale unosi piersi. Panie o niewielkim biuście powinny uważać na stanik typu „push up” – owszem, optycznie powiększa on biust, ale może go także spłaszczać.

W przypadku dużego biustu najważniejsze jest jego podtrzymanie, dlatego doskonale sprawdzi się stanik typu „balkonetka” lub taki zakrywający biust. W tym wypadku chodzi bowiem o to, by ciężar piersi był dobrze podtrzymywany. Doskonałym wyborem może się tu okazać stanik typu 3/4.

Jak dobrać stanik dla różnego rozstawu piersi?

Kiedy twoje piersi są szeroko rozstawione powinnaś zdecydować się na staniki typu „plunge” lub „push up”, które zbiorą biust spod pachy i przesuną go ku środkowi. W takim fasonie stanika fiszbiny kończą się nisko na mostku. Kobiety z blisko osadzonymi piersiami powinny wybrać stanik typu „plunge” – nisko kończące się fiszbiny na mostku zapobiegną wbijaniu się ich w biust.

Na co zwracać uwagę przy wyborze biustonosza?

Pamiętaj, że zadaniem ramiączek nie jest podtrzymanie biustu – to rola fiszbinów wszytych w zależności od fasonu stanika. Jeśli ramiączka za bardzo wrzynają ci się w ramiona możesz je wydłużyć lub sięgnąć po stanik z węższym obwodem. Kobiety mają bardzo często tendencję do wybierania zbyt małych miseczek biustonosza – lepiej wybierz stanik z mniejszym obwodem, ale większą miseczką. Twój biustonosz może być mocno wycięty od góry, ale po bokach powinien być zabudowany, tak, by obejmował całą pierś.

Wiedz, że każdy stanik ma 3 zapięcia, najluźniejsze, średnie i najciaśniejsze. Nie wybieraj zatem biustonosza, który ma od razu najciaśniejsze zapięcie – pod wpływem noszenia i prania stanik lubi się naciągnąć. Fason stanika powinien modelować biust, dlatego jeśli masz duże piersi wybieraj staniki, które przybliżają biust do siebie. Fiszbina powinna wskazywać środek pachy, nie może znajdować się na biuście ani na plecach. Fałdy skóry pod pachami mogą oznaczać, że miseczka jest za mała.

Jak zmierzyć obwód pod biustem i w biuście?

Dobierając biustonosz nie możemy obyć się bez dokonania pomiarów, gdyż tylko w ten sposób jesteśmy w stanie stwierdzić jaką szerokość stanika wybrać oraz na jaką wielkość miseczki zwrócić uwagę. Kiedy chcesz zmierzyć obwód pod biustem, najlepiej abyś zdjęła biustonosz, który obecnie nosisz.

Napnij miarkę i równomiernie okręć nią obwód pod biustem, najlepiej też stój wtedy prosto bez zbytniego wdychania i wydychania powietrza. Rozmiary pod biustem są ustalane co 5 cm czyli mamy 65cm, 70, cm, 75 cm i tak dalej. Obwód biustu najlepiej jest zmierzyć w miękkim staniku, najlepiej takim, który nie spłaszcza biustu. Tu należy pilnować by miarka znajdowała się na tym samym poziomie w najszerszym miejscu. Różnica między obwodem biustu i pod biustem wskazuje na rozmiar miseczki.

1 komentarz

  • odpowiedz
    Alicja
    25 lutego 2019 o 19:55

    Odpowiednie dobranie stanika jest bardzo ważne, wpływa nie tylko na komfort, ale także na nasze zdrowie. Niestety mało która kobieta dobrze dobiera stanik do rozmiaru piersi.

dodaj komentarz