panorama Beskidu Śląskiego
Kultura Lifestyle

Atrakcje dla dzieci w Beskidach, co zobaczyć, gdzie się bawić w Wiśle, Szczyrku, Istebnej czy Ustroniu?

Wszyscy wiemy, że polskie góry są piękne. Beskidy jak najbardziej warto poznać. Ale udając się na wakacje z dziećmi, musimy wziąć pod uwagę, że samo wędrowanie po górskich szlakach może je w końcu znużyć. Dlatego warto mieć w zanadrzu również jakieś inne atrakcje.

Kolejka na Skrzyczne

Od wielu już lat jedną z największych atrakcji w Szczyrku jest dla dzieciaków wjazd na Skrzyczne jedyną w tej miejscowości kolejką krzesełkową. Przejazd na dwuosobowym krzesełku bądź czteroosobowej kanapie (zależnie od odcinka trasy) dostarcza maluchom niezapomnianych wrażeń. Roztaczającej się pod nimi imponującej panoramy Beskidów prędko nie zapomną. Kolejka czynna jest codziennie w godzinach 9.00 – 17.30, a w weekendy do 18.30.

Park linowy w Istebnej

Park linowy Base Camp Istebna cieszy się sporą popularnością wśród dorosłych i dzieci. Znajdziemy tu pięć tras, zróżnicowanych pod względem stopnia trudności. Z najłatwiejszej z nich, Trasy Maluch, korzystać mogą już dzieci, które ukończyły dwa lata. Specjalnie przygotowana dla nich trasa zapewni im mnóstwo wrażeń, przy równoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa.

Wszystkie trasy obfitują w pomysłowe przeszkody. Park to w sumie ponad 500 metrów tras i 300 metrów zjazdów tyrolskich. Ale to nie koniec atrakcji – znajdziemy tu też między innymi drzewo do wspinaczki i strzelnicę. Na bcamp.pl/park-linowy/ można zapoznać się z dokładniejszą lista atrakcji oraz z cennikiem parku linowego.

dziewczyna w parku linowym

Leśny Park niespodzianek w Ustroniu

Leśny Park Niespodzianek to nietypowy park zoologiczny. Ludzie i zwierzęta nie są tu od siebie tak odgrodzeni, jak ma to miejsce w standardowym zoo. Zamiast przyglądać się zwierzętom przez kraty, można je głaskać i karmić. Na terenie parku (15 ha) zwierzęta takie jak jelenie, daniele, alpaki czy muflony przechadzają się swobodnie. I to właśnie karmienie ich sprawia dzieciom najwięcej frajdy.

Oprócz tych łagodnych zwierząt w parku możemy obserwować dziki, jenoty, żbiki, żubry, a także różnorodnych przedstawicieli ptactwa. Dzięki temu dzieci otrzymują pełen przegląd fauny polskich lasów.

Jedną z atrakcji parku jest sokolarnia. Odbywają się tu pokazy lotów drapieżnych ptaków, takich jak sokoły, orły, myszołowy i kanie. Znajdziemy tu także sowiarnię, gdzie z kolei dzieci będą mogły obejrzeć pokazy z udziałem sów takich jak płomykówki, puszczyki czy sowy śnieżne.

Park Dinozaurów w Ustroniu

Park Dinozaurów i Ogromnych Owadów to dla dzieci nie tylko dobra rozrywka, ale również okazja do poszerzenia wiedzy. Na terenie obejmującym 1,5 ha znajdziemy wielkie rzeźby owadów i dinozaurów. Owady zachowują się spokojnie, za to dinozaury są ruchome, a nawet wydają dźwięki. Dzieci znajdą tu też dla siebie plac zabaw i inne atrakcje.

Park Wodny Tropikana w Wiśle

Ten park wodny należy do Hotelu Gołębiewski, ale skorzystać mogą z niego również ci, którzy nie są jego gośćmi. Znajdziemy tu prawdziwe bogactwo atrakcji – baseny, sztuczne fale, hydromasaż, bicze wodne, dwu- i trójtorowe zjeżdżalnie, saunę parową, grotę śnieżną. Dla najmłodszych dzieci wydzielony jest osobno brodzik z małą zjeżdżalnią.

1 komentarz

  • odpowiedz
    travelerka
    23 lutego 2019 o 16:50

    W zeszłym roku byliśmy z dzieciakami w Leśnym Parku Niespodzianek na pokazie sów. Akurat udało nam się, że było wtedy mało ludzi, więc mogliśmy nawet pogłaskać te ptaki. Świetna atrakcja! Polecam wszystkim!

dodaj komentarz