Brunetka w skórzanej kurtce
Uroda

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Jeśli masz niesforne czy kręcone włosy na pewno chociaż raz w życiu zastanawiałaś się nad keratynowym prostowaniem. Warto wiedzieć, że ten zabieg nie jest dla każdego rodzaju włosów i nie rozwiąże on też wszystkich problemów z fryzurą. Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów – co to za zabieg?

Warto wiedzieć, że keratynowe prostowanie włosów nie ma na celu wyprostowania kosmyków, a jedynie ich odżywienie. To, że włosy stają się proste jest skutkiem wprasowania w nie keratyny. Wykonując keratynowe prostowanie włosów pozbędziesz się problemów z puszącymi się, zniszczonymi i elektryzującymi się kosmykami. Nie jest to też zabieg, który koniecznie trzeba wykonać u fryzjera. Profesjonalne kosmetyki do keratynowego prostowania włosów pozwalają na samodzielne jego wykonanie w domu.

Jak przebiega keratynowe prostowanie włosów?

Pierwszym etapem przygotowania do keratynowego prostowania włosów jest dokładne, dwukrotne umycie ich szamponem bez zastosowania odżywki. Kolejny krok to suszenie kosmyków, a następnie pokrycie ich keratyną. Preparat zwykle oprócz samej keratyny, zawiera także aminokwasy, kwasy tłuszczowe i witaminy, które mają za zadanie ochronę włosów przed czynnikami zewnętrznymi.

Keratynę wraz z witaminami należy pozostawić na włosach od 20-30 minut. Po upływie tego czasu należy znowu wysuszyć włosy. Następny krok to prostowanie włosów prostownicą lub żelazkiem fryzjerskim nagrzanym do 230 stopni Celsjusza. Bardzo ważne jest jednak to, by jedno pasmo przejechać prostownicą od 5-6 razy. Pod wpływem ciepła łuski włosów rozchylają się, więc wtedy najlepiej chłoną keratynę i substancje odżywcze.

Po takim zabiegu włosów nie wolno myć przez 48 godzin ani używać do nich żadnych kosmetyków. Do pierwszego mycia niewskazane jest także ich związywanie.

Dla kogo keratynowe prostowanie włosów to dobre rozwiązanie?

Keratynowe prostowanie włosów ma na celu poprawienie ich wyglądu. Najlepiej sprawdzi się dlatego w przypadku osób, które mają problemy z puszeniem się i elektryzowaniem włosów, zniszczonymi, pozbawionymi połysku włosami, kręconymi, grubymi włosami, wysokoporowatymi włosami. Keratynowe prostowanie włosów nie będzie dobre dla kobiet, które często chodzą na basen, mają kruche i łamliwe kosmyki, mają rozjaśniane włosy lub nie poświęcają zbyt wiele czasu na ich pielęgnację.

Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?

Aby dobrze pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu należy odstawić szampony i odżywki, które zawierają SLS/SLES, silikony, sól i alkohol. Najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki do pielęgnacji włosów u fryzjera, u którego wykonywało się zabieg. Do dwóch tygodni po keratynowym prostowaniu włosów nie wolno poddawać ich zabiegom chemicznym, dlatego farbowanie powinno wykonać się przed zabiegiem prostowania. Najlepszymi kosmetykami na pewno okażą się takie, które oprócz tego, że nie będą zawierały wyżej wymienionych substancji, będą bogate w keratynę. To właśnie ona pozwoli uzupełnić ubytki we włosach. Do pielęgnacji można zacząć używać także delikatnych produktów do włosów dzieci. Jednak w tym wypadku także trzeba czytać składy.

Ile kosztuje zabieg keratynowego prostowania włosów?

Zabieg keratynowego prostowania włosów do tanich nie należy. Jeśli chcesz wyprostować włosy keratynowo u fryzjera licz się z wydatkiem rzędu 350-650zł w zależności od długości fryzury. Za keratynowe prostowanie włosów krótkich zapłacisz 350 zł, za włosy o średniej długości 450 zł, natomiast za długie nawet do 650zł. Bywa, że cena zabiegu jest ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju włosów klientki. Oczywiście zabieg wykonany samodzielnie w domu będzie o wiele tańszy.

1 komentarz

  • odpowiedz
    Lola
    25 lutego 2019 o 19:52

    Nieraz zastanawiałam się nad takim zabiegiem, ale słyszałam, że podobno bardzo niszczy on włosy.

dodaj komentarz