gotset
Fit Lifestyle Moda Uroda

Jak działają gorsety wyszczuplające?

Gorset wyszczuplający jest elementem garderoby znanym nam od wieków. Upływ czasu zmienił nieco jego wygląd oraz konstrukcję, jednak zadanie pozostało to samo – wysmuklić sylwetkę. Jakie jeszcze efekty, oprócz wyszczuplenia, może dać i jak dobrać idealny? Sprawdź koniecznie!

Jakie są efekty stosowania gorsetów wyszczuplających?

Gorsety wyszczuplające są „magicznymi” elementami garderoby, które natychmiastowo poprawiają wygląd sylwetki. Zazwyczaj zakładamy je pod obcisłe sukienki i spódnice. Do ich najbardziej pożądanych efektów zaliczmy to, że gorsety wyszczuplające dla kobiet modelują talię i pozwalają uzyskać figurę klepsydry. Dodatkowo wysmuklają sylwetkę poprzez spłaszczenie brzuszka i wygładzenie zbędnych fałdek. Niektóre z modeli gorsetów, underbust, unoszą piersi i sprawiają, że są optycznie pełniejsze. Dodatkowo na rynku znaleźć można specjalne gorsety do ćwiczeń. Warto podkreślić, że wbrew obiegowej opinii nie przyspieszają one spalania tkanki tłuszczowej, ale dają inny, korzystny efekt. Udynamiczniają one obkurczanie się mięśni brzucha. Dodatkowo ćwiczenia w gorsecie hamują nadmierny rozrost mięśni skośnych brzucha, przez co talia jest węższa i bardziej zarysowana. Ćwiczenia w gorsecie wyszczuplającym zalecane są młodym mamom, ponieważ przyspieszają „wchłanianie się” nadmiaru skóry oraz wspomagają walkę z rozstępem mięśni prostych brzucha, do którego bardzo często dochodzi na skutek ciąży. Warto podkreślić, że dla niektórych pań z nadwagą ćwiczenie w gorsecie na siłowni, wśród ludzi, jest mniej krępujące i pozwala na bardziej swobodny trening, poprzez zamaskowanie nadmiaru kilogramów w okolicy brzucha.

Jak dobrać gorset wyszczuplający, kupując w sieci?

Gorset wyszczuplający stosowany jako bielizna modelująca, a także do ćwiczeń powinien być dobrze dobrany. W tym celu należy kupić rozmiar zgodny ze swoimi rzeczywistymi, aktualnymi wymiarami: pod biustem, w talii, na biodrach. Sklepy internetowe z gorsetami posiadają na swoich stronach tabele rozmiarów, które pozwolą dobrać właściwy gorset. Wybranie zbyt małego rozmiaru nie spowoduje, że sylwetka będzie bardziej apetyczna. Zadziała wręcz przeciwnie, dodatkowo mogąc spowodować powikłania zdrowotne. Dodatkowo warto zaznaczyć, że zbyt duży gorset będzie źle układał się pod ubraniem i również nie pozwoli na uzyskanie wymarzonego efektu. W przypadku bycia na granicy rozmiaru warto wybrać model mniejszy. Paniom, które odchudzają się, zalecamy kupno modelu gorsetu wyszczuplającego na haftki, ponieważ dzięki nim istnieje możliwość regulowania obwodu gorsetu, przez co będzie on dłużej przydatny.

Czy istnieją przeciwwskazania do noszenia gorsetów?

Gorsety, mimo fenomenalnych efektów oraz braku potwierdzonego negatywnego wpływu na zdrowie, nie mogą być noszone każdego. Z modeli wyszczuplających na co dzień, jak i do ćwiczeń zrezygnować muszą osoby cierpiące na choroby układu pokarmowego – wrzody żołądka oraz refluks. Ponadto nie mogą być stosowne przez osoby chorujące na cukrzycę. Warto podkreślić, że w gorsecie nie należy spać. Paniom, które chcą nosić gorset po ciąży, zalecane jest rozpoczęcie tego po zakończeniu połogu w przypadku porodu siłami natury oraz po 2 miesiącach, gdy przeprowadzone zostało cesarskie cięcie. W przypadku komplikacji okołoporodowych warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem noszenia gorsetu. Nie należy używać go także w czasie ciąży oraz miesiączki. W przypadku wątpliwości co do bezpieczeństwa noszenia gorsetu, warto zapytać o poradę lekarza prowadzącego.

1 komentarz

  • odpowiedz
    Angelika
    22 października 2021 o 12:45

    Gorsety są fajne, jak się ma duże piersi. Z doświadczenia wiem, że bardzo odciążają. Fajnie, że wróciła moda na gorsety;) Sama uwielbiam, mam juz conajmniej 6 różnych:))

dodaj komentarz