Kobieta z owocami
Lifestyle Uroda Zdrowie

Jaka to cera normalna, jak dbać o normalną cerę?

Wybierając konkretne kosmetyki do pielęgnacji, należy kierować się nie tyle ich wychwalanymi właściwościami, ile typem cery, jaką się posiada. Ma to duże znaczenie, ponieważ każdy rodzaj skóry ma nieco inną charakterystykę, a tym samym także inne potrzeby. Do wyboru ma się cztery główne typy cery: normalną, tłustą, suchą oraz mieszaną. Czym jest cera normalna? Jak o nią dbać?

Czym kierować się przy wyborze pielęgnacji?

Zadbana skóra to wizytówka każdej kobiety, jednak że rzeczywiście wyglądała ona kwitnąco, należy poddać ją odpowiedniej pielęgnacji. Kosmetyków na rynku mamy całą masę, jednak najważniejsze będzie tutaj ustalenie, jaką posiada się cerę, to znaczy, jakie są jej cechy charakterystyczne. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie dobrać odpowiednią formę pielęgnacji, która rzeczywiście pomoże osiągnąć nam cel – zdrowej i pięknej skóry. W ten sposób można także skutecznie przeciwdziałać zmianom, które będą się pojawiać. Właściwy dobór kosmetyków pod względem typu cery to podstawa.

pokrewne:  Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Jaka jest cera normalna?

Cera normalna to rodzaj skóry, który z pewnością byłby najbardziej pożądany, jako że nie jest ani sucha, ani tłusta, a przez to mało problematyczna. W dotyku jest gładka i miękka, a jej cechą charakterystyczną są niewielkie pory, dobre ukrwienie oraz brak widocznych naczyń krwionośnych. Jest to po prostu zdrowo wyglądająca skóra bez zmarszczek i zaskórników. Jej zaletą jest także brak łuszczenia. Tak zazwyczaj wygląda cera dzieci, która z wiekiem zaczyna się zmieniać, choć oczywiście niektóre osoby dorosłe także mogą pochwalić się jej posiadaniem.

Krem kosmetyk

Jaka pielęgnacja cery normalnej?

Posiadanie cery normalnej, czyli właściwie mówiąc skóry praktycznie idealnej i bez problemów wcale nie oznacza, że nie należy o nią dbać. Jest dokładnie odwrotnie, ponieważ brak pielęgnacji może doprowadzić do pojawiania się niedoskonałości w postaci wyprysków czy łuszczenia.

Ważne jest między innymi prawidłowe oczyszczenie, a do tego celu najlepiej używać delikatnych pianek i żeli. Nie można zapomnieć także o kremie nawilżającym oraz kremie ochronnym z filtrem, gdy wychodzimy z domu. Przydatne może być stosowanie masek ziołowych i witaminowych o właściwościach nawilżających – można je kupić albo zrobić samodzielnie. Należy uważać też na słońce, choć jeżeli chodzi opalanie, niezależnie od typu cery zawsze powinno się chronić skórę przed nadmiernym wystawieniem na promienie słoneczne, ponieważ wysuszają ją i przyspieszają proces starzenia.

pokrewne:  Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Jaka dieta dla cery normalnej?

Warto zadbać także o właściwą dietę i ogólnie o zdrowy tryb życia. Istotne będzie tu spożywanie warzyw, świeżych owoców oraz chudego mleka i pić dużo wody. Właściwe nawilżenie to nie tylko kremy, ale i napoje, które codzienne dostarczamy organizmowi – minimum 2 l dziennie to podstawa. Dobrze również pamiętać o nawet o umiarkowanym ruchu, który pozwoli nie tylko zachować zdrowie, ale i pozwoli na utrzymaniu właściwego napięcia skóry.

brak komentarzy

    dodaj komentarz