Sukienka do kościoła
Moda

Jaka sukienka na uroczystości w kościele?

Wybierając się do kościoła, należy uważnie (i ostrożnie) dobierać strój. Powinien być elegancki, stonowany, skromny. Lecz gdy w grę wchodzą uroczystości, takie jak chrzest, komunia, czy wesele, nietrudno się zapomnieć. Dlatego podpowiadamy, jak dobrać sukienkę, gdy wybierasz się do kościoła.

Jak ubrać się do kościoła? Ogólne wskazówki

Zaczniemy od postaw, czyli o czym pamiętać, wybierając strój do kościoła. Jak zaznaczaliśmy we wstępie, powinien być stonowany i skromny. Ale co to właściwie oznacza? Sukienka (bądź spódnica) nie może być zbyt krótka – niedopuszczalne jest zakładanie sukienek do połowy ud, powinny kończyć się co najmniej przed kolanami.

Dekolt nie powinien być zbyt mocny, choć, jeśli mimo wszystko chcesz wyeksponować biust, jest na to sposób – na górę załóż zapinaną pod szyją narzutkę. Możesz również zasłonić dekolt pasującą chustką, apaszką lub owinąć ramiona chustą, co wygląda modnie i stylowo.

A skoro o ramionach mowa, przyjęło się, że w kościele nie powinny być odkryte. Latem, gdy sukienki na ramiączkach aż kuszą, zestaw je z żakietem lub marynarką, którą możesz ściągnąć po wyjściu z kościoła.

I jeszcze jedna, obowiązkowa kwestia – zawsze powinnaś mieć na sobie rajstopy. Ponadto nieco inaczej powinna wyglądać twoja stylizacja, jeśli jesteś chrzestną, wtedy musisz wziąć pod uwagę kilka dodatkowych zasad. Jakich? Jaka powinna być sukienka dla chrzestnej, wskazuje www.forwoman.pl, tam szukaj podpowiedzi, jak ubrać się do kościoła. A teraz podamy kilka sprawdzonych fasonów na te uroczystości.

Sukienka w kształcie litery A

Sukienka w kształcie litery A lub o kroju trapezowym to jeden z najbardziej uniwersalnych, bezpiecznych wyborów. Jest dopasowana u góry, lecz lekko, równomiernie rozszerza się ku dołowi. To sprawia, że jest elegancka i kobieca jednocześnie. A przy okazji… skutecznie maskuje mankamenty figury. Możesz pod nią ukryć wystający brzuszek, zbyt szerokie biodra czy masywne uda. Jeśli będzie kończyć się tuż nad kolanami, optycznie wydłuży nogi. Szczególnie gdy stylizację uzupełnisz minimalistycznymi szpilkami.

Sukienka kopertowa

Sukienka kopertowa, zwana również na zakładkę, pasuje do każdego typu figury. Podkreśla smukłą szyję oraz eksponuje dekolt, lecz, co jest bardzo dużym plusem, możesz mieć kontrolę nad tym, jak mocno odsłonięty jest biust. Jak to? Sukienka kopertowa jest wiązana w pasie. W zależności od okazji możesz tak regulować zakładkę, aby zmniejszać lub zwiększać widoczność dekoltu. Masz mały biust, który jest źródłem nieustannych kompleksów? Żaden problem! Wymierz fason wykończony falbanką, który optycznie poszerzy te partie.

Sukienka koronkowa

Na uroczystości kościelne, zwłaszcza wesele czy chrzest, doskonale pasować będzie sukienka koronkowa o prostym, dopasowanym kroju. To niezwykle elegancka propozycja, która, w zależności od dodatków, może nabrać zupełnie innego charakteru. Gdy idziesz do kościoła, dobierz do niej czółenka w kolorze nude lub granatowym, kopertówkę, a także delikatną, srebrną biżuterię – wtedy całość będzie stonowana, choć nadal interesująca.

Sukienka rozkloszowana

Myślałaś, że zapomnieliśmy o sukienkach rozkloszowanych? O nie, one musiały pojawić się w tym zestawieniu. Jeśli mielibyśmy stworzyć ranking stylizacji do kościoła, to rozkloszowane modele pewnie zajęłyby pierwsze miejsce.

Są zwiewne, kobiece, lecz jednocześnie eleganckie. Tak jak kroje kopertowe, maskują strategiczne partie ciała, odkrywając smukłą szyję czy wydłużając optycznie nogi. Występują też w wielu kolorach i wzorach – do kościoła polecamy w szczególności jasne sukienki z nadrukowanymi, dużymi kwiatami. Nie bój się też rękawów ¾ – rozwiążą twoje problemy z odzieżą wierzchnią (jeśli nie masz nic pasującego), przy czym nadal będziesz dobrze wyglądać.

1 komentarz

  • odpowiedz
    Marianna
    13 października 2022 o 13:17

    Do kościoła to schludnie przede wszystkim i bez dekoltów. Kościół się rządzi innymi prawami.

dodaj komentarz